[KOSZ]Brak mozliwości połączenie bezprzewodówką

Home Fora Różności Śmietnik [KOSZ]Brak mozliwości połączenie bezprzewodówką

Ten wątek zawiera 9 odpowiedzi, ma 5 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez napcok napcok 5 lata, 6 miesięcy temu.

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor

Vornar
    Participant

Przy próbie połączenia z siecią bezprzewodową wyskakuje mi taki błąd:

http://s6.ifotos.pl/img/zrzut-ekr_xaeenpw.png

Natomiast przy próbie konfiguracji coś takiego (w zasadzie to samo):

http://s4.ifotos.pl/img/zrzut-ekr_xaeenrh.png

Używam laptopa także jest to dokuczliwe. Pozdrawiam serdecznie.

napcok
    napcok
    Keymaster

Witam, podaj wersję Magei oraz model karty wi-fi.

Na razie można tylko strzelać….
    Spróbuj doinstalować pakiet kernel-firmware-nonfree

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

aquila.pl
    aquila.pl
    Moderator

Spróbuj zainstalować dkms-broadcom-wl, reboot i zobacz czy nawiąże połączenie.

Vornar
    Participant

Dziękuję Was bardzo za pomoc, ale nie skorzystam przynajmniej teraz…Mam MAgeię 3 beta 2 i pojawił się nowy problem…. Po aktualizacji serwera wysypało mi interfejs grafiiczny i odpala tylko w konsolowym, na komende “startx” pojawia się czarny ekran:(

napcok
    napcok
    Keymaster

Tak to już jest z betami, dlatego jak sobie nie radzisz z takimi rzeczami to lepiej się trzymać od nich z daleka.
    Beta jest przeznaczona dla developerów i testerów, czyli zaawansowanych użytkowników.

W miarę stabilna i przeznaczona do szerokich testów będzie wersja RC, ale do niej jeszcze zostało sporo czasu.

Ivko
    Participant

W katalogu /etx/x11 skasuj wszystkie pliki xorg.conf (czasami ich jest tam więcej).

aquila.pl
    aquila.pl
    Moderator

Zmień w xorg.conf w sekcji Device stery na vesa. Potem startx i zainstaluj stery do karty graficznej.

mirej
    mirej
    Participant

Co do Vornar z konsoli jako SU daj lspci dowiesz się jaką masz kartę, doinstaluj odpowiednie DKMS module (sterownik) i ruszy

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

Ivko
    Participant

Nic nie edytować, nic nie doinstalowywać. Jeżeli do aktualizacji kernelu karta działała, skasować xorg. Szukałem różnych rozwiązań. Nie znalazłem niczego sensownego. Grafiki nie mogłem uruchomić. Skasowanie pozwoli na wejście do środowiska graficznego, a potem można nanowo w MCC nakonfigurować kartę. Jeżeli ja karty po skasowaniu xorg-u już w MCC nie ustawiałem, aktualizacja kernelu nie powodowała już tego problemu.

Próbowałem różne ustawienia, nie ruszyło.  Może coś robiłem źle, ale skasować jest chyba najszybciej.

napcok
    napcok
    Keymaster

Wątek przeniesiony do śmietnika.
    Powód: Jeden wątek, jeden temat.
    Przeznaczony do usunięcia.

To nie złośliwość, lecz próba zachowania porządku oraz wysokiej jakości forum 🙂

Proszę trzymać się zasady, że jeden wątek to jeden temat. No chyba że piszemy na forum “luźne pogawędki”.
    Proszę też starać się nadawać odpowiednie tytuły topiku np.
    Zamiast “Brak możliwości połączenie bezprzedoówką” lepiej “Mageia 2 broadcom[model] – nie działa wifi”. Ewentualnie proszę podawać informację o wersji Magei i sprzętu w treści.
    Pozdrawiam.

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.