Chromium 37.0.2062.120-1.mga4.tainted

Home Fora Pomoc Oprogramowanie Chromium 37.0.2062.120-1.mga4.tainted

Ten wątek zawiera 22 odpowiedzi, ma 4 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez aquila.pl aquila.pl 3 lata temu.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 23 ogółem)
  • Autor
    mirej
    mirej
    Participant

Przeglądarka Chromium 37.0.2062.120-1.mga4.tainted ma problem z pluginem obsługującym filmy.
    Znacie rozwiązanie?
    Starsze wersje działają prawidłowo.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, kernel 4.9.50
    Mageia-5 32bit

napcok
    napcok
    Keymaster

Jest nowsza wersja w repozytorium updates_testing 38.0.2125.104. Nie wiem czy działa bo ostatnio przesiadłem się na Google Chrome.

Mabox Linux | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

aquila.pl
    aquila.pl
    Moderator

Jakie filmy nie czyta? Wszystkie czy tylko z konkretnym rozszerzeniem?

xpris
    xpris
    Participant

A nie prościej binarki brać od twórców http://commondatastorage.googleapis.com/chromium-browser-continuous/index.html
    Ściągasz, uruchamiasz albo bez sandboxa, a jak chcesz z to kopujesz sandbox dodajesz jemu chmody 104775 + grupa root i user root i wszystko bangla 😀

mirej
    mirej
    Participant

Nie działają filmy odwołujące się do “adobe flash player 11,2,202,406”
    Wydaje mi się że po to mamy aktualizacje w RPM-ach, aby bezproblemowo z nich korzystać. Gdy są jakieś błędy w paczkach trzeba naprawić/lub wycofać aktualizację.
    Narazie używam starszej wersji. Dzięki za szybką reakcję.
    Pozdrawiam.

MiReJ,
    Mageia-5 32bit

xpris
    xpris
    Participant

Aaa Flash… Chyba od Chromium/Chrome 36 nie jest wspierana wtyczka NPAPI, więc i Java i Flash 11.2 nie zadziała. Jeżeli chcesz mieć działający Flash w Chromium to najlepszym wyjściem jest skopiowanie nowego pluginu PPAPI Flash z Chrome (bo Chrome rozwija po swojemu wtyczkę Flash w wersji PPAPI) do Chromium. Są też (ale dla innych dystrybucji) specjalne paczki, które robią to automatycznie.
    Tutaj masz wyjaśnione jak to zrobić http://www.webupd8.org/2012/09/how-to-make-chromium-use-flash-player.html

aquila.pl
    aquila.pl
    Moderator

Ja na swoje potrzeby skompilowałem paczkę lecz jest to starsza wersja pepperflash. Jeśli ktoś by miał plik spec lub src.rpm o nr 15.0.0.189 to niech podeśle.

chromium-pepper-flash-15.0.0.152-1.x86_64.rpm

Potem trzeba zmienić ścieżki do biblioteki w chromium-wapper co powinien załatwić ten skrypt. Uruchomić w konsoli jako root.
    Sprawdzanie. Otworzyć Chromium i w pasku wpisać chrome://plugins.
    Dodatkowo wtyczka do czytania pdf w przeglądarce.

chromium-pdf-plugin-15.0.0.152-1.x86_64.rpm

Jak będą jakieś problemy to pisać tu lub na naszym IRC.

Załączniki:
    mirej
    mirej
    Participant

PDF działa prawidłowo. Filmiki nadal nie działają. Patrząc na jpg brak mi adobe flash player wersja 15. oraz wpisu
    /usr/lib64/chromium-browser/PepperFlash/libpepflashplayer.so

MiReJ,
    Mageia-5 32bit

aquila.pl
    aquila.pl
    Moderator

Zmieniłeś ścieżki w chromium-wrapper?
    Pokaż:

rpm -qa | grep chromium
    find /usr -name libpepflashplayer.so
    sed -n 29,30p /usr/lib64/chromium-browser/chromium-wrapper

EDIT:

Prawdopodobnie mój błąd i były błędy w skrypcie. (właściwie to nie ma co go nazywać skryptem 🙂 )
    Po ściągnięciu go, najczęściej ląduje w Pobrane więc nadajemy mu prawa wykonywania:

chmod +x ~ Pobrane/pepper.sh

Potem

su 
    hasło
    sh ~Pobrane/pepper.sh

Oczywiście można skopiować linijki w pliku i wkleić jako root w konsoli, oddzielnie każdą.
    Można również edytować plik chromium-wrapper jako root i zmienić ścieżki do biblioteki libpepflashplayer.so

mcedit /usr/lib64/chromium-browser/chromium-wrapper

Jak zwykle Linux daje nam wiele mozliwości. 😛

xpris
    xpris
    Participant

Jak dobrze rozumiem to edycje chromium-wrapper trzeba będzie powtarzać z każą kolejną aktualizacją przeglądarki. Dobrze myślę?
    Jeżeli tak to można to ominąć. Trzeba utworzyć skrót do aplikacji np. chromium.desktop i w jego właściwościach w sekcji program –> polecenie podać.
    /adres/ścieżki/do/chromium/chrome-wrapper --ppapi-flash-path=/adres/ścieżki/do/PepperFlash/libpepflashplayer.so
    Zapisać i przeglądarka uruchomiona z tego skrótu od razu i zawsze wystartuje z wersją flasha do której podaliśmy ścieżkę.

mirej
    mirej
    Participant

Miałbym taką sugestię żeby instalując najnowsze chromium były instalowane pakiety potrzebne do wygodnej paracy. (mogą to być pluginy dodawane z poziomu przeglądarki)
    Mam jeszcze jedną uwagę. Wersja 37 tworzy 4kb pliki śmieci w katalogu użytkownika. których nie sprząta przy zamykaniu. Wróciłem do wersji 34.

MiReJ,
    Mageia-5 32bit

napcok
    napcok
    Keymaster

A nie prościej binarki brać od twórców http://commondatastorage.googleapis.com/chromium-browser-continuous/index.html
    Ściągasz, uruchamiasz albo bez sandboxa, a jak chcesz z to kopujesz sandbox dodajesz jemu chmody 104775 + grupa root i user root i wszystko bangla :D

@xpris, sorry za głupie pytanie, ale o co chodzi z tym sandboxem, i ewentualnie skąd go skopiować?

Próbuję napisać skrypcik, który będzie pobierał ostatni snapshot chromium i go instalował. No i jak na razie utknąłem na odpalaniu chromium… nie uruchamia się przez:
    chrome-wrapper
    … pluje sie o sandbox. co prawda z opcją –no-sandbox działa, ale może warto by było uruchamiać z tym całym sandboxem 😉

pozdrawiam

Mabox Linux | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

aquila.pl
    aquila.pl
    Moderator

@mirej nie odpowiedziałeś na pytanie czy działa wtyczka czy nie. Założyłeś temat i obrażasz się na cały świat, że coś nie działa. Jeśli masz takie podejście to może zmień system. Telewizja, której link podałeś w szołcie działa elegancko wyświetlająć wtyczkę 15.0.0. Chromium działa a sposób, który podałem to pół minuty roboty.

xpris
    xpris
    Participant

@napcok
    Najprościej po ściągnięciu chromium:

cd chromium
    su
    mv chrome_sandbox chrome-sandbox
    chown root chrome-sandbox
    chmod 4755 chrome-sandbox
    exit
    ./chrome-wrapper

Kiedyś jednak miałem z tym problemy i wolałem kopiować gotowy sandbox z zainstalowanej wersji Google Chrome i nadać mu odpowiedni chmod (chrome-sandbox i flash). Od kilku miesięcy korzystam z tej metody i sandbox już nie sprawia problemów jak kiedyś, więc też chyba nie musowo go kopiować jak kiedyś.
    Co do samego sandboxa to ma on raczej znaczenie dla bezpieczeństwa, głównie renderowania html i przetwarzania javascript, tak aby potencjalnie niebezpieczne elementy były uruchamiane w odizolowanym od składników systemowych środowisku. Więcej informacji tutaj: http://blog.chromium.org/2008/10/new-approach-to-browser-security-google.html

mirej
    mirej
    Participant

aquila.pl czasu mi brak na kombinowanie. Zmieniłem ścieżki i już filmiki działają. Dzięki.
    Teraz pozostał problem z zaśmiecaniem katalogu uzytkownika.
    .Xauthority.4u8Eh
    .xauthu9k2hk
    zawartość przykładowa jednego z plików

0x00000000: 01 00 00 09 6c 6f 63 61 6c 68 6f 73 74 00 01 30 00 12 4d 49 54 2d 4d 41 47 49 43 2d 43 4f 4f 4b  ....localhost..0..MIT-MAGIC-COOK
    0x00000020: 49 45 2d 31 00 10 b4 03 6a 5c ea bf 1c a1 37 e5 ad 56 86 27 5e af                                IE-1....j\....7..V.'^.          

MiReJ,
    Mageia-5 32bit

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 23 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.