[SOLVED]Drugi dysk twardy

Home Fora Pomoc Sprzęt i sterowniki [SOLVED]Drugi dysk twardy

Ten wątek zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez piotratorix piotratorix 5 lata, 5 miesięcy temu.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    piotratorix
    piotratorix
    Participant

Witam!
    Włożyłem do mojego złomu drugi dysk twardy. Podstawowy jest na master, drugi jest na slave (zworki). Niestety mageia 3 rozpoznaje mi drugi dysk jako pamięć wymienną. Jak go ustawić w systemie, aby ten nie rozpoznawał go jako pamięć wymienną?

napcok
    napcok
    Keymaster

Ważne, że widzi 🙂
    W MCC masz coś takiego jak diskdrake (Dyski lokalne) – tam możesz zrobić z dyskiem wszystko co potrzebne – formatowanie, ustawienie punktów montowania itp.

Jak chcesz pobawić się w konsoli to przyda się fdisk, mount i /etc/fstab.

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

piotratorix
    piotratorix
    Participant

Dzięki napcok – już zrobiłem. Niestety w MCC nie dało rady, chociaż mogłem dowolnie formatować. Nie mogłem jednak zmienić punktu montowania – po prostu było na twardo w media.

Dałem – # Entry for /dev/sda5 :
    UUID=36c02f80-7c81-438c-be73-394842e0f6ce /home3 ext3 user 1 2
    none /proc proc defaults 0 0

napcok
    napcok
    Keymaster

W MCC można to zrobić, zapewne było po prostu podmontowane w /media – można odmontować i wskazać dowolny punkt montowania.

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

piotratorix
    piotratorix
    Participant

Odmontowałem i nie mogłem tego uczynić, trochę z dyskami już walczyłem stąd zbzikowałem.
    Być może stało się to za sprawą zmiany kategorii podstawowego dysku z sda na sdb, a zainstalowany wskoczył na sda. Cenzura na kółkach zrobiłem 🙂
    Możesz dać, że rozwiązane:)

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.