[SOLVED]Firestarter – dziennik systemowy się nie otwiera

Home Fora Pomoc Oprogramowanie [SOLVED]Firestarter – dziennik systemowy się nie otwiera

Ten wątek zawiera 8 odpowiedzi, ma 3 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  macxi 5 lata, 7 miesięcy temu.

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Autor
    piotratorix
    piotratorix
    Participant

Jak w temacie. Każde uruchomienie Firestartera (instalowanego z repozytorium) wykazuje mi taki oto błąd. Nie mam podglądu wydarzeń. Sam program działa.

Firestarter

Nie mam pojęcia co może być nie tak.

Tu jeszcze info z konsoli

[piotrus@localhost ~]$ firestarter

(process:15084): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::sm-connect after class was initialised

(process:15084): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::show-crash-dialog after class was initialised

(process:15084): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::display after class was initialised

(process:15084): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::default-icon after class was initialised

(firestarter:15084): GnomeUI-WARNING **: While connecting to session manager:
    Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed.

(firestarter:15084): libgnomevfs-CRITICAL **: gnome_vfs_async_open: assertion ‘text_uri != NULL’ failed
    Firewall started

napcok
    napcok
    Keymaster

Firestarter nie jest już od dawna rozwijany, w międzyczasie zmienił się sposób przechowywania logów w Linuksie – wraz z nadejściem systemd – więc wydaje się że nie ma na to rady. No chyba, że ktoś zacznie znowu rozwijąć tą nakładkę – co jest mało prawdopodobne biorąć pod uwagę fakt, że filtr pakietów IPtables (do którego Firestarter jest nakładką) zostanie wkrótce zastąpiony innym rozwiązaniem.

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

piotratorix
    piotratorix
    Participant

Wiem napcok, ale kurczę przyzwyczaiłem się do niego i naprawdę jest niezwykle prosty – akurat dla komputerowych lamerów 🙂
    Co w takim razie w zamian? Mamy coś podobnego?
    Edit – dobra znalazłem. Muszę teraz poczytać:)

napcok
    napcok
    Keymaster

Jak znajdziesz coś fajnego to daj znać. W Centrum Sterowania jest prosty konfigurator, ale nie bardzo go znam bo osobiście nie widzę sensu w używaniu filtra pakietów na domowym komputerze, więc zawsze go wyłączam podczas lub zaraz po instalacji.

macxi
    Participant

Hello,
    I’m from Brasil, from Brazil Mageia Forum.

I use Firestarter for several years and really like. It is very simple and friendly.

The error message: “No event information will be available”
    “Failed to open system log” and “Error reading system log (null) file does not exist”

The warning Firestater error occurs because of the change of the log Mageia 3 system and also in Mageia 4. “Journalctl” is now used as standard.

https://wiki.mageia.org/en/Mageia_3_rc#Base_system
    * journalctl: Journalctl is now used as default. You can still install rsyslog if you want logs in tty12 or syslog/user/access/messages log.

The solution is to install the “rsyslog” package

(automatyczne narzędzie pomocną)

Witaj,
    Jestem z Brazylii, z Brazylii Mageia Forum.

Używam Firestarter przez kilka lat i bardzo lubię. Jest bardzo prosty i przyjazny.

Komunikat o błędzie: “Nie ma informacji wydarzenie będą dostępne”
    “Nie udało się otworzyć rejestr systemu” i “Błąd odczytu dziennika systemu (null) plik nie istnieje”

Ostrzeżenie o błędzie Firestater występuje z powodu zmiany systemu dziennika Mageia 3 i także w Magei 4. “Journalctl” jest teraz używane jako standard.

https://wiki.mageia.org/en/Mageia_3_rc#Base_system
    * Journalctl: Journalctl jest teraz używany jako domyślny. Nadal można zainstalować rsyslog jeśli chcesz dzienniki w tty12 lub ​​syslog/user/access/messages dziennika.

Rozwiązaniem jest, aby zainstalować pakiet “rsyslog

piotratorix
    piotratorix
    Participant

POMOGŁO!!! Wielkie dzięki :):):)

napcok
    napcok
    Keymaster

Welcome macxi and thanks for your help 🙂

piotratorix
    piotratorix
    Participant

Dziękuję napcok za podziękowanie i zmianę tytułu 🙂 Wczoraj niestety nie miałem nawet do tego głowy, gdyż nie znam angielskiego no i 4ka dzieciaków potrafi skutecznie odwieźć człowieka od przebłysku geniuszu, jak się wraca do domu ;p

macxi
    Participant

Thank you,
    I’m happy if my suggestions were helpful.
    And glad to have been able to communicate, despite the language difference.

I like firestater, so I provide a link to a text in Portuguese (language spoken in Brazil) with tips on using firestarter:

Portuguese: Usando o Firestarter – 4/jul/2007
    English: Using Firestarter

(Automatic Translation Tool)
    (automatyczne narzędzie pomocną)

Dziękujemy,
    Jestem szczęśliwy, jeśli moje sugestie były pomocne.
    I cieszę się, że byłem w stanie komunikować się pomimo różnicy językowej.

Lubię firestater, więc podać link do tekstu w języku portugalskim (język używany w Brazylii) z poradami na temat korzystania Firestarter:

Polski: Korzystanie Firestarter

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.