Instalacja Adobe Air oraz aplikacji na Magei

Home Fora Pomoc HOWTO, czyli “Jak to zrobić?” Instalacja Adobe Air oraz aplikacji na Magei

Ten wątek zawiera 35 odpowiedzi, ma 9 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  waldek 10 miesięcy temu.

Oglądasz 6 posty - 31 do 36 (z 36 ogółem)
  • Autor

DaRiuSz
    Participant

Witam, u mnie po instalacji e-pity 2015 do najnowszej wersji 7.0.9 nagle program zrobił się płatny i żąda zapłaty – komunikat formularz płatny wykup abonament lub dokonaj płatności sms, a korzystam tylko z druku PIT 37. No bez jaj, na stronie programu szumnie pisze że bezpłatny a tu takie kwiatki. Bez większej nadziei postanowiłem ściągnąć e-deklaracje ze strony MF i o dziwo poszło jak z płatka i zeznanie jest już u fiskusa.

waldek
    Participant

Problem z zainstalowaniem Adobe Air na Mageia 5 64 bit,
    wyświetla się komunikat:

[root@localhost adobe]# ./AdobeAIRInstaller.bin
    Gtk-Message: Failed to load module "canberra-gtk-module"

(setup:3521): Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "oxygen-gtk",

(setup:3521): Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "oxygen-gtk",
    xpris
    xpris
    Participant

Problem z zainstalowaniem Adobe Air na Mageia 5 64 bit, wyświetla się komunikat:

[root@localhost adobe]# ./AdobeAIRInstaller.bin
    Gtk-Message: Failed to load module "canberra-gtk-module"

No właśnie bo próbujesz instalacji z pakietu uniwersalnego .bin. Spróbuj z .rpm.
    Dzisiaj instalowałem sam adobe air na Mageia 5 x64 i poszło bez problemu, e-deklaracje działają również ok, już tylko zostało pita wysłać i wsio.

Pierwsze, zainstaluj biblioteki jak w poście pierwszym . Tam wybierz te do MGA3 x64 bit (ja tak robiłem). Na MGA 5 wyskoczyło mi, że brakuje w repo jednej czy dwóch bibliotek z tych podanych, więc zainstalowałem bez nich. Później instalacja starego librpm – link też podany w poście nr.1. Na koniec instalacji adobe air z pakietu rpm – również link w poście nr.1.

I to wszystko. U mnie zadziałało. Niekiedy jest potrzebna jeszcze akceptacja licencji EULA, jeżeli będzie z nią problem można zrobić jak radziłem jakiś czas temu tutaj ale myślę, że nie powinno być to już konieczne.

waldek
    Participant

Dzięki xpris
    Adobe Air zainstalowało się.
    Ale mam problem z zainstalowaniem e-deklaracjedesktop.air, zaczyna startować ale pop pewnym czasie pojawia się komunikat:
    Nie można zainstalować aplikacji z powodu uszkodzenia pliku instalatora. Spróbuj uzyskać nowy plik instalatora od autora aplikacji.
    Plik pobrałem ze strony http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/do-pobrania/-/asset_publisher/rG2P/content/aplikacja-e-deklaracje-desktop-umozliwiajaca-osobom-fizycznym-zlozenie-formularzy-elektronicznych-bez-kwalifikowanego-podpisu-elektronicznego?redirect=http%3A%2F%2Fwww.finanse.mf.gov.pl%2Fpp%2Fe-deklaracje%2Fdo-pobrania%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_rG2P%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_rG2P_

Może nie ten plik? tylko który?

xpris
    xpris
    Participant

Tak to ten plik. Instalowałeś z pierwszego postu librpm? Jeśli nie to zainstaluj:
    urpmi http://mirror.internode.on.net/pub/mageia/distrib/1/i586/media/core/updates/librpm1-4.8.1-10.5.mga1.i586.rpm

Swoją drogą pamiętam, że komunikat o uszkodzeniu instalatora miałem w przypadku niezaakceptowania licencji EULA w AIR. Na MGA5 nie miałem już EULA problemów, ale występował problem w MGA3 i MGA4. Sposoby automatyczne na akceptację EULA pochodzące z Arch Linuksa nie działały, więc znalazłem sposób z demem gry Defenders Quest. Wykorzystuje ono AIR i za pierwszym uruchomieniem pyta o licencję. Instrukcja tutaj: https://mageia.org.pl/forum/topic/instalacja-adobe-air-oraz-aplikacji-na-magei/page/2/#post-2197

waldek
    Participant

Witam,
    Wielkie dzięki xpris, po zainstalowaniu tego pliku z ostatniej sugestii wszystko ruszyło, jutro przetestuję dokładnie.
    Jeszcze raz dzięki.

Oglądasz 6 posty - 31 do 36 (z 36 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.