Instalacja Mageii przez USB.

Home Fora Różności Luźne tematy Instalacja Mageii przez USB.

Ten wątek zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  Nożyk 4 lata temu.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor

Nożyk
    Participant

Czy nie przydałby się taki program lub opis, jak szybko zainstalować system gdy nie ma lub jest niesprawny czytnik dysków optycznych?

xpris
    xpris
    Participant

Przydałby się, ale według mnie zamiast bawić się programami – które nie zawsze działają, lepiej zrobić co innego.
    Moim zdaniem najprościej pobrać obraz ISO systemu na dysk, a następnie wgrać na pendrive za pomocą DD z poziomu roota.
    dd if=/pełna_ścieżka_do/pliku.iso of=/dev/sdX bs=8M
    Przykładowo w miejsce dev/sdX wstawiamy nazwę urządzenia w tym przypadku dysku flash USB, ale nie samej partycji.
    Listę urządzeń dyskowych można sprawdzić za pomocą polecenia fdisk -l. W moim przypadku dysk usb jest widziany jako /dev/sdb1, więc wstawiam do polecenia jako /dev/sdb. Należy jednak dokładnie sprawdzić czy jest to właściwy dysk, gdyż w przypadku pomyłki można stracić dane. Poczym dajemy enter i czekamy na zakończenie procesu 😀

A dalej to już jak przy zwykłej instalacji systemu, tylko w niektórych biosach trzeba ustawić aby bootowanie rozpoczynało się z dysku usb a nie np. nośnika cd/dvd

napcok
    napcok
    Keymaster

USB z którego da się zainstalować Mageię można wykonać też programem isodumper, a pod windows programem http://rufus.akeo.ie/.

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

Nożyk
    Participant

Wielkie dzięki. Wiedzy nigdy za dużo. Próbowałem unetbootin ale on dyskryminuje Mageię. Jeśli nie ma innych propozycji to można chyba zamknąć.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.