KDE – jak zamknąć system z zapisem na dysk jednym ruchem

Home Fora Środowiska graficzne KDE KDE – jak zamknąć system z zapisem na dysk jednym ruchem

Ten wątek zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  fonon 4 lata, 6 miesięcy temu.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor

fonon
    Participant

Witam,
    Mageia 3 x64. Wirtualny guzik zamknięcia systemu uaktywnia automatycznie opcję zapisu do pamięci. Jak wybrać automatycznie opcję zapisu na dysk? Jak zamknąć system z taką opcją “jednym ruchem”, bez możliwości wyboru drugiego wariantu?
    f.

mirej
    mirej
    Moderator

W Mageii 3 jest uśpienie z zapisem na dysk? Świeżo zainstalowałem Mageia 4 64bit. W menu jest tylko uśpienie. Działa fajnie i bardzo szybko startuje system, ale komp musi mieć zasilanie z sieci. Moja Mageia nie używa swap, jak się domyślam nie ma gdzie przepisać RAM-u.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.69
    Mageia-6 32bit

fonon
    Participant

W Mageii 3 jest uśpienie z zapisem na dysk?

Nie pytam o “uśpienie” tylko zamknięcie systemu. Są dwie opcje do wyboru. Domyślnie wybiera się z zapisem do pamięci, co powoduje, że dysk zewnętrzny nie zostaje wyłączony. Gdy się wybierze zapis na dysk – dysk zewnętrzny zostaje wyłączony. Niestety “guziki” KDE są tak skonstruowane, że łatwo przypadkowo nacisnąć “wyłącznik” bez wyboru opcji, co powoduje, że uaktywnia się domyślna.
    f.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.