Konwertowanie obrazków do pdf

Home Fora Pomoc HOWTO, czyli “Jak to zrobić?” Konwertowanie obrazków do pdf

Ten wątek zawiera 0 odpowiedzi, ma 1 uczestnika, ostatnio zmodyfikowany przez aquila.pl aquila.pl 6 lata, 5 miesięcy temu.

Oglądasz 1 post (z 1 ogółem)
  • Autor
    aquila.pl
    aquila.pl
    Moderator

Witam
    Czytałem gdzieś, że gimp nie chce przekonwertować obrazka do pdf. Nie musimy jednak używać do tego gimpa.

Mageia 2 64 bit kde4

Standardowo powinniśmy mieć imagemagick w systemie ale sprawdźmy.
    W konsoli:
    rpm -qa | grep imagemagick
    Jeśli nie ma to wiadomo, instalacja przez urpmi.
    Potem tworzymy plik np. w kwrite o nazwie convert2pdf.desktop i wklejamy do niego ten tekst:

[Desktop Entry]
    Type=Service
    Actions=image2pdf;images2singlepdf
    Icon=application-pdf
    Encoding=UTF-8
    TryExec=convert
    Version=0.8
    ServiceTypes=KonqPopupMenu/Plugin
    MimeType=image/*

[Desktop Action image2pdf]
    Exec=count=0; for f in %F; do convert “$f” “${f%.*}.pdf”; count=`expr $count + 1`; done; kdialog –title “image2pdf” –passivepopup “$count image(s) to pdfs converted!”;
    Icon=application-pdf
    Name=Konwertuj zdjęcie(a) do oddzielnych plików pdf

[Desktop Action images2singlepdf]
    Exec=a=”‘%F'”; namewithoutext=”${a%.*}”; namewithextpdf=”$namewithoutext.pdf”; count=0; for f in %F; do fdir=$(dirname “$f”); count=`expr $count + 1`; done; cd “$fdir”; newname=$(kdialog –getsavefilename “$namewithextpdf” “*.pdf |PDF files”); if [ $? -eq 0 ]; then convert %F “$newname”; kdialog –title “image2pdf” –passivepopup “$count image(s) into single pdf ‘$newname’ converted!”; else echo “Aborted”; fi;
    Icon=application-pdf
    Name=Konwertuj zdjęcie(a) do pojedynczego pliku pdf

Przenosimy ten plik do /home/user/.kde4/share/kde4/services
    Teraz najeżdżamy na obrazek lub zaznaczamy wiele obrazków klikamy PPM (prawy przycisk myszy) Działania i wybieramy konwertowanie do jednego lub wielu plików pdf.
    Pozdrawiam

Oglądasz 1 post (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.