Mageia 3 Beta 2 – instalacja problem.

Home Fora Pomoc Cauldron, czyli wersje rozwojowe (alpha, beta, RC) Mageia 3 Beta 2 – instalacja problem.

Ten wątek zawiera 15 odpowiedzi, ma 7 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez m123456 m123456 6 lata, 6 miesięcy temu.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 16 ogółem)
  • Autor
    karol
    karol
    Participant

Witajcie !

Próbował ktoś zainstalować Mageię 3 Beta 2 bo u mnie dochodzi do trzech kropek,  obraz znika i już pozostaje czarne tło 🙁

napcok
    napcok
    Keymaster

Jakie wydanie (DVD czy LiveDVD)?
    Sprawdziłeś sumy kontrolne?

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

karol
    karol
    Participant

Wydanie live dvd, a sumy się zgadzają.

napcok
    napcok
    Keymaster

Kiedy widzisz te 3 kropki?
    Pojawia się w ogóle jakiś ekran bootowania?
    Jeśli się pojawia to masz na nim różne opcje dostępne pod klawiszami F1 – F6.
    Pod F6 masz opcje uruchamiania jądra m.innymi “Bezpieczne ustawienia” (Safe Settings)…

karol
    karol
    Participant

Właśnie nie ma nic tylko czarny ekran.

1mario
    Participant

Miałem podobne problemy. Polecam ściągnąć obraz iso nonfree ze strony ma około 50 MB – oczywiście chodzi o instalator sieciowy uneboting lub life usb lub wypalić na płytę a później zgodnie z pytaniami. Polecam jeśli używasz WIFI wyłaczyć zabezpieczenia u mnie nie szło, podawałem nazwę i hasło i nic a gdy ją otworzyłem wystartował i około 1h stresu na otwartej sieci ale po godzinie śmiga ładniutki system.

Aha i jeszcze jedno przy przechodzeniu przez konfigurator systemu wybierz odpowiedni sterownik i rozdzielczość ekranu bo zonk i kombinacja z konsolą. Mageia ma problemy ze sterownikami Intela u mnie na 2 laptopach G965 i jakąś 4500 HD.

Pozdrawiam

karol
    karol
    Participant

Ekran bootowania sie  pojawia na samym początku,póżniej pojawia się  znak magei wyskakują dwie kropki ,potem dogrywa znowu  znak mageii tym razem z trzema kropkami,a póżniej znika jest czarny ekran i dalej nie idzie , wiecie co jest nie tak ?

kamil
    kamil
    Keymaster

Spróbuj przy ładowaniu klikać ESC, powinien pokazać konsolę z komunikatami ładowania.

Sprawdź na czym się wiesza.

napcok
    napcok
    Keymaster

Ekran bootowania sie pojawia na samym początku,póżniej pojawia się znak magei wyskakują dwie kropki ,potem dogrywa znowu znak mageii tym razem z trzema kropkami,a póżniej znika jest czarny ekran i dalej nie idzie , wiecie co jest nie tak ?

No to jak się jednak pojawia to tam masz ustawienia takie jak opisałem w poście powyżej. Spróbuj dać Bezpieczne Ustawienia pod F6.

karol
    karol
    Participant

A jeśli to nic nie da ?

spatyk
    Participant
    m123456
    m123456
    Moderator

Podaj konfigurację sprzętu (z naciskiem na grafikę i płytę główną).

karol
    karol
    Participant

Asus EeePC 1000 HD, karta graficzna Intel Mobile i 915 GMS a płyta główna nie wiem jaka jest  🙂

xpris
    xpris
    Participant

Ja jadę na Cauldron i na jajkach od 3.8rc5 wzwyż mam coś podobnego. Logo Mageia potem kolejne kropki się pojawiają i nagle czarny ekran. Mam sterowniki Catalyst i pewnie dlatego, ale mi pomaga start z innego jajka. Wybieram kernel 3.8 rc4 i startuje bez problemów.

EDIT:

Aj… Mea Culpa… rozpędziłem się, ty nie możesz zainstalować. Przepraszam, coś mi naszło, że chodzi o start systemu.

karol
    karol
    Participant

A ja akurat próbuję wystartować  z Live DVD i tak  właśnie mi się robi a nie  mam innego jajka 🙂

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 16 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.