Mageia 6 – jakie wrażenia?

Home Fora Różności Luźne tematy Mageia 6 – jakie wrażenia?

Ten wątek zawiera 22 odpowiedzi, ma 7 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez piotratorix piotratorix 9 miesięcy temu.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 23 ogółem)
  • Autor
    napcok
    napcok
    Keymaster

Czy ktoś już zainstalował Mageię 6 i chciałby podzielić się wrażeniami?
    Osobiście noszę się z zamiarem potestowania pod VirtualBoxem jeśli czas pozwoli 🙂

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

DaRiuSz
    Participant

Zainstalowałem, najpierw przez neta ale pojawił się podczas startu systemu jakiś błąd z lsb przez co start systemu trwał ponad 1 minutę. Zeźliło mnie to więc ściągnąłem instalkę na płytę i na razie działa. Jakie macie dodane repozytoria, bo brakuje mi kilku programów. Aha, mimo że mam akcelerację sprzętową na pulpicie przesunięcie ikony o niewielką wartość powoduje to że ikona jest w tym samym miejscu, brakuje jakby możności dowolnego przesuwania ikon.

waldek
    Participant

Witam,
    Z ikonami na pulpicie mam podobnie – nie mogę przesuną o mała “wartość”.
    Ja uaktualniałem z 5 do 6, poszło z problemami.
    Podczas aktualizacji (z płyty instalacyjnej) po wyłączeniu monitora (zasilanie) ponowne włączenie monitor nie dostawał sygnału (czarny ekran) – złącze display port, wcześniej tak robiłem i wszystko było OK(na złączy VEG) co prawdo był to inny monitor.
    Po uruchomieniu nie mogłem się zalogować musiałem ponownie uruchomić aktualizację i pobrać dodatkowe pakiety z internetu (mam trochę pakietów 32bit).
    Jak na razie to co zaobserwowałem nie uruchamiają mi się po aktualizacji e-Deklarację

DaRiuSz
    Participant

U mnie też e-deklaracje leżą, jeszcze zauważyłem że kursor sam się zmienia czarnego na biały i odwrotnie.

DaRiuSz
    Participant

MCC nie działa

[root@localhost daro]# mcc
    Too late to run INIT block at /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.22.2/x86_64-linux-thread-multi/Glib/Object/Introspection.pm line 257.
    No protocol specified
    Unable to init server: Nie można połączyć: Połączenie odrzucone

waldek
    Participant

U mnie MCC działa.

napcok
    napcok
    Keymaster

Ja właśnie bawię się pod VirtualBoxem, MCC działa, aktualizacje zrobione (urpmi i gurpmi), instalowanie z ekranu powitalnego działa.
    Miło widzieć nowe wydanie (chyba) w dobrej formie – choć Mageia to już “nie moja bajka”, ale sentyment pozostał 😀

DaRiuSz
    Participant

Tworzę sobie nowy katalog o takiej nazwie 7/2017, tworzy mi katalog o nazwie 7 a wewnątrz tego katalogu drugi o nazwie 2017.

mirej
    mirej
    Participant

Zainstalowałem Mageia-6 z DVD i działa. Teraz testy i praca.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

napcok
    napcok
    Keymaster

Tworzę sobie nowy katalog o takiej nazwie 7/2017, tworzy mi katalog o nazwie 7 a wewnątrz tego katalogu drugi o nazwie 2017.

W Linuksie / jest znakiem specjalnym – separator katalogów – nie można go stosować w nazwach katalogów.

DaRiuSz
    Participant

W Linuksie / jest znakiem specjalnym – separator katalogów – nie można go stosować w nazwach katalogów.

W mga5 działało bez problemu. Czy repozytorium MOPL będzie dodane do mageia 6 ? W one click urpmi jest dostępna mga 2-5 czy do szóstka też będzie dodana?

napcok
    napcok
    Keymaster

One click urpmi niestety nie jest aktualizowane https://bitbucket.org/xxblx/oneclick-urpmi.
    Repozytorium MOPL nie będzie, nie używam Magei już od dłuższego czasu.
    Być może uda mi się zaktualizować http://starter.mageia.org.pl – w 95% już działa.
    Usuwam linki bo nie mają one już sensu.

DaRiuSz
    Participant

Napcok, taki programik Dukto by mnie interesował. Macie dźwięk podczas startu i zamykania systemu?.

napcok
    napcok
    Keymaster

Polecam Nitroshare ma podobną funkcjonalność -> https://madb.mageia.org/package/show/application/0/name/nitroshare

Ewentualnie możesz sprawdzić Dukto z paczki dla Mga 5 – możliwe że będzie działać -> http://repo.mageia.org.pl/5/x86_64/

DaRiuSz
    Participant

Dziękuję Napcok działa.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 23 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.