Mageia 6 – jakie wrażenia?

Home Fora Różności Luźne tematy Mageia 6 – jakie wrażenia?

Ten wątek zawiera 22 odpowiedzi, ma 7 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez piotratorix piotratorix 9 miesięcy, 4 tygodni temu.

Oglądasz 8 posty - 16 do 23 (z 23 ogółem)
  • Autor

waldek
    Participant

Odkryłem przez przypadek taką przypadłość przy otwieraniu archiwum Arkiem w którym znajdują się pliki z nazwami z znakami diakrytycznymi wyświetlają się nie prawidłowo (krzaczki), natomiast te same archiwum otwarte za pomocą Xarchivera nazwy plików wyświetlają się prawidłowo. Spakowane pliki otrzymałem kiedyś stworzone na innym systemie, w Magei 5 wyświetlało się prawidłowo.
    Czy coś z tym można zrobić?

DaRiuSz
    Participant

Waldek, co do e-deklaracji to w konsoli polecenie – urpmi libxslt1 libkwalletbackend4 libgtk+-x11-2.0_0 libnss3 libcanberra-gtk0 liboxygen-gtk libdbus-glib1_2 libxt6 rpm-build xterm dociągnie zależności i u mnie działa. Natomiast nie wiem czemu nie chce ruszyć Adobe-reader.bin potrzebny do podglądu deklaracji mam komunikat
    [root@localhost PITY]# chmod +x adobe-reader.bin
    [root@localhost PITY]# sh adobe-reader.bin
    adobe-reader.bin: adobe-reader.bin: nie można uruchomić pliku binarnego

waldek
    Participant

Ja próbuje instalować z pakietuacroread-9.5.5-8.1.i586.rpm i wyskakuje mi komunikat:

Wybrany pakiet nie może zostać zainstalowany:
    acroread-9.5.5-8.1.i586 (z powodu niesatysfakcjonującego pakietu UTF-16.so)

robert
    Participant

Po instalacji systemu GRUB żąda podania loginu i hasła, podałem hasło które wpisałem na początku instalacji systemu, ale hasło nie wchodzi i nie mogę wejść do żadnego systemu w grubie.

waldek
    Participant

Czy macie też teraz tak że przy drukowaniu np. z okulara wyskakiwało okienko wyboru drukarki i tam pop prawej stronie jest przycisk właściwości po kliknięciu na niego otwiera się okienko w którym w poprzedniej wersji była możliwość ustawienia jakości wydruku teraz tego nie ma.

Gdzie w Gwenview podziały się możliwości edycji metadanych EXIF itp.? W przedniej wersji były.

piotratorix
    piotratorix
    Participant

Cześć wszystkim!
    Ja wróciłem do Magei po 3 latach wygnania na obczyźnie i prawie mi wszystko działa poza tym, że nie mogę zamontować dla zwykłego usera przez krusadera ani inny commander mojej osobnej partycji home2, którą w Mageia 5 montowałem bez problemu. Wywala mi od razu, że “Nie można utworzyć iso-slave. Nie można porozumieć się z klauncher. Not connected to D-Bus serwer.”
    Chyba się starzeję 🙂

piotr2p
    Participant

U mnie na nowym lapku Mageia 6 śmiga bardzo dobrze. Utrudnieniem jest nierozpoznawanie wi-fi w mobilnym modemie alcatela przez system, ale Mageia 6 widzi go przy podłączeniu przez port usb, więc internet działa, a przy okazji ładuje się kieszonkowy modem. Co ciekawe tablet i komórka na androidzie nie mają takiego problemu. Wi-fi od razu działa.

PS.Do kol. piotratorix. Z całym szacunkiem, ale czytając Twoją wypowiedź odnoszę wrażenie jakby pisał ją osobnik o nicku Roman121.

pozdrawiam zespół prowadzący stronkę
    piotr2p

piotratorix
    piotratorix
    Participant

piotr2p – no nie jestem żadnym Romanem 🙂 Nie mam powodu podszywać się pod kogoś, chociaż Ciebie akurat pamiętam dosyć dobrze jeszcze z forum Mandriva – przypominam sobie, że jesteś ze Świecia (o ile to ten sam piotr2p). Poza tym myk z drugą partycją home2 jest z Twojego starego artykułu. Takie przyzwyczajenie, zresztą bardzo przydatne.

Oglądasz 8 posty - 16 do 23 (z 23 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.