Mageia 7 beta instalacja

Home Fora Pomoc Instalacja Mageia 7 beta instalacja

Ten wątek zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez mirej mirej 1 tydzień, 3 dni temu.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    mirej
    mirej
    Moderator

Witam Zachęcony bezproblemowym działaniem Magei 7 beta1 na virtualboxie postanowiłem zainstalować i przetestować na HDD. Sama instalacja przebiegła bezproblemowo Mageia działa dobrze. Dodałem na wszelki wypadek środowisko MATE IceWin już było. Następnym krokiem było dodanie nosników i aktualizacja po 2-ej Magea7 padła. Poszła w ruch płyta instalacyjna tym razem aktualizacja z poziomu płyty. Aktualizacja ponad 1100 pakietów (praktycznie nowa instalacja). Uruchomił się ale kliknięcie w ekran zawiesza totalnie kompa. Pozostaje wyłączenie zasilania. Właczenie z środowiskiem Mate lub IceWin działa poprawnie. Problemy sprawia środowisko plasmy KDE.
    Jakie pomysły?

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.89
    Test Mageia-7beta1 4.20.9

Ivko
    Participant

Chyba z tydzień temu na notebooku zainstałowałem MGA7 z tym, że zrobiłem format / oraz /home. więc kompletnie cały HDD. Po uruchomieniu środowisko Plasma nie działało.
    Na dużym PC już wcześniej pred instalacją formatowałem tylko oddział /. /home zostawiłem z MGA6, nie było problemów. Więc na nb zrobiłem też tak. Zainstalowałem MGA6, ustawiłem środowisko Plasma na swój obraz, a potom przeinstalowałem na MGA7. Nie było żadnych problemów, komputer pracuje bez zarzutu.
    Dodam jeszcze, że na PC jest karta graficzna nvidia, na notebooku jest Intel, ale nie wiem, czy to ma w tym wypadku znaczenia.

mirej
    mirej
    Moderator

Obsługa karty graficznej nvidia jest ok Sterowniki działaja z środowiskiem Mate i IceWin bezproblemowo. Problem leże w Plasmie Mag7.Spróbuję podinstalować plazmę z Mag6 do Mag7, o ile się uda.
    Instalacja się udała ale efekt taki sam.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.89

mirej
    mirej
    Moderator

Fajna informacja dla miłosników Mageia 7 beta1, Aktualizacja 10-02-2019 naprawiła problem ze środowiskiem graficznym. Plasma działa.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.89

_nek
    Participant

Zainstalowałem Mageię 7 beta1 (Plasma) tydzień temu. Nie zauważyłem żadnych problemów. I owszem – naprawiono pewne “drobne niedostatki” występujące w poprzedniej wersji.

mirej
    mirej
    Moderator

Różnice w konfiguracji sprzętowej komputerów bywają istotne.
    Jest dobrze, Testowa Mageia-7 oferuje nowsze wersje programów od Magei-6. Tak trzymać.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.89

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.