Mageia 7 nie zawsze startuje

Home Fora Pomoc HOWTO, czyli “Jak to zrobić?” Mageia 7 nie zawsze startuje

Ten wątek zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez mirej mirej 2 dni, 7 h temu.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor

DaRiuSz
    Moderator

Dzień dobry, zainstalowałem mga7, czysta instalacja po formacie partycji. System startuje bez problemu po nocy nastepnego dnia, natomiast gdy chcę go zrestartować to zatrzymuje się po logu magei – czarny ekran z radośnie migającą w lewym górnym rogu kreską. Żeby system wystartował muszę ruszyć myszką wtedy startuje bez problemu ( zauważyłem że jakikolwiek ruch myszką podczas wyświetlania loga magei powoduje start systemu bez zarzutu). Wymienię co zrobiłem do tej pory – zmiana Grub2 na 1 bez rezultatu, zmiana kernela na inny bez rezulatatu, zmiana środowiska graficznego (korzystam z plasmy) bez rezulatu (Ice). Naciśnięcie esc podczas startu systemu, wyświetla sekwencję na niczym się nie zatrzymuje i startuje bez problemu. (liczyłem na to że tutaj pojawi się jakaś wskazówka). Jaki sprzęt – staruszek laptop msi cr 640, grafika intel(akceleracja działa) dysk ssd. Jakieś wskazówki porady śmiało, będę działał.

mirej
    mirej
    Moderator

Daj Esc gdy jest plansza startowa Magei będziesz miał listing tego co się dzieje (na czym staneło).
    Możesz też sprawdzić środowisko Mate paczka rpm Task-Mate. Trzeba wyłaczyć automatyczne logowanie aby wybrać w oknie logowania inne środowisko przy starcie nþ: Mate.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14
    Test Mageia-7 64bit, 5.1.14-desktop

DaRiuSz
    Moderator

Zainstalowałem pakiet Task-mate, zaciągnęło pakiety z płyty oraz z repozytoriów, w tym środowisku zarówno start systemu jak i restart bez problemu.

mirej
    mirej
    Moderator

No to już wiadomo że środowisko Plasma z twoim hardware ma problem. Może kolejne aktualizacje rozwiążą problem.
    Puki co ciesz się Mate ma sporo pozytywnych cech, np: szybciej startuje.
    Pozdrawiam.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14
    Test Mageia-7 64bit, 5.1.14-desktop

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.