Mageia 7 nie zawsze startuje

Home Fora Pomoc HOWTO, czyli “Jak to zrobić?” Mageia 7 nie zawsze startuje

Ten wątek zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  waldek 6 h, 51 minut temu.

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #4475

  DaRiuSz
  Moderator

  Dzień dobry, zainstalowałem mga7, czysta instalacja po formacie partycji. System startuje bez problemu po nocy nastepnego dnia, natomiast gdy chcę go zrestartować to zatrzymuje się po logu magei – czarny ekran z radośnie migającą w lewym górnym rogu kreską. Żeby system wystartował muszę ruszyć myszką wtedy startuje bez problemu ( zauważyłem że jakikolwiek ruch myszką podczas wyświetlania loga magei powoduje start systemu bez zarzutu). Wymienię co zrobiłem do tej pory – zmiana Grub2 na 1 bez rezultatu, zmiana kernela na inny bez rezulatatu, zmiana środowiska graficznego (korzystam z plasmy) bez rezulatu (Ice). Naciśnięcie esc podczas startu systemu, wyświetla sekwencję na niczym się nie zatrzymuje i startuje bez problemu. (liczyłem na to że tutaj pojawi się jakaś wskazówka). Jaki sprzęt – staruszek laptop msi cr 640, grafika intel(akceleracja działa) dysk ssd. Jakieś wskazówki porady śmiało, będę działał.

  #4478
  mirej
  mirej
  Moderator

  Daj Esc gdy jest plansza startowa Magei będziesz miał listing tego co się dzieje (na czym staneło).
  Możesz też sprawdzić środowisko Mate paczka rpm Task-Mate. Trzeba wyłaczyć automatyczne logowanie aby wybrać w oknie logowania inne środowisko przy starcie nþ: Mate.

  MiReJ,
  Mageia-6 64bit, 4.14
  Test Mageia-7 64bit, 5.1.14-desktop

  #4479

  DaRiuSz
  Moderator

  Zainstalowałem pakiet Task-mate, zaciągnęło pakiety z płyty oraz z repozytoriów, w tym środowisku zarówno start systemu jak i restart bez problemu.

  #4480
  mirej
  mirej
  Moderator

  No to już wiadomo że środowisko Plasma z twoim hardware ma problem. Może kolejne aktualizacje rozwiążą problem.
  Puki co ciesz się Mate ma sporo pozytywnych cech, np: szybciej startuje.
  Pozdrawiam.

  MiReJ,
  Mageia-6 64bit, 4.14
  Test Mageia-7 64bit, 5.1.14-desktop

  #6435

  waldek
  Participant

  Witam,
  Po zainstalowaniu Magei 7.1 na czysto i doinstalowaniu libreoffice 6.3 ze strony wydawcy, pakiet nie uruchamia się. Czy też tak macie? Na chwile pojawia się okno przy starcie i znika, dalej nic się nie dzieje.
  Drugie moje spostrzeżenie odnośnie porównania do poprzedniej wersji to mianowicie jeśli pojawiają się komunikaty na ekranie to nie można ich zaznaczyć myszką i np. skopiować.

  Pozdrawiam.

  #6436

  waldek
  Participant

  Witam,

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.