[Solved[Menu i Compiz

Home Fora Środowiska graficzne KDE [Solved[Menu i Compiz

Ten wątek zawiera 23 odpowiedzi, ma 6 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  JerzyB 5 lata, 3 miesięcy temu.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 24 ogółem)
  • Autor

JerzyB
    Participant

Menu uruchamiania programów zacina się, gdy uruchomiony jest Compiz. Czy jest na to rada?

napcok
    napcok
    Keymaster

Mógłbyś od razu napisać jaka wersja Magei oraz jakie środowisko graficzne…

Przy Compizie także ważna jest karta graficzna…

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

Norbi
    Norbi
    Participant

Menu uruchamiania programów zacina się, gdy uruchomiony jest Compiz. Czy jest na to rada?

Jest – najszybciej wymienić kartę graficzną. A tak poważnie to kłania się pkt.4 Regulaminu :

4. Obowiązuje zasada – Jeden temat, jeden wątek. Zakładając wątek postaraj się podać jak najwięcej informacji dotyczących problemu.

Niestety ale wróżek tymczasowo na forum brak a my żeby pomóc musimy cokolwiek wiedzieć zgadza się?

Linux is funny 🙂

JerzyB
    Participant

Witam ponownie.
    Trochę informacji na temat sprzętu na którym zainstalowałem Mageia 2 Free i Live CD. KDE.
    Wszystkie nowe instalacje.
    1. Laptop Benq A52 karta graficzna zintegrowana x200 sterownik ati, fglrx nie udało się zainstalować
    Stacjonarne
    1 Radeon Xpress 200 sterownik ati
    2 Radeon HD 200 sterownik fglrx
    3 Nvidia Gforce 400 sterownik nv
    O dziwo na wszystkich compiz działa nawet na starym komputerze z Nvidia.
    Problem do rozwiązania jest jeden i dotyczy współpracy compiza i menu uruchamiania programów na wszystkich komputerach. Po wyłączeniu compiza wszystko jest OK.
    Po wyborze menu głównego i zaznaczeniu np. “więcej”, to więcej nie otwiera się. Po pojeżdżeniu myszą po menu zaskakuje i działa prawidłowo, aby po kolejnym otwarciu menu efekt się powtórzył. Nie ma problemów z menu programowym z dodatków do panelu.
    Na razie wyłączyłem Compiza, bo menu systemowe najbardziej mi odpowiada, ale lubię gdy na ekranie jest trochę życia.Jak to widzicie, da się coś zrobić?

napcok
    napcok
    Keymaster

Czy efekty pulpitu są wyłączone? Chodzi mi o te wbudowane w KDE, które można włączyć/wyłączyć skrótem ALT+SHIFT+F12.
    Może jest jakiś konflikt z Compizem.

Tak tylko strzelam… 🙂

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

JerzyB
    Participant

Pudło.:)Jasne, że sprawdziłem. Wyłączone. Gdy włączone, z menu kłopotów nie ma.

Norbi
    Norbi
    Participant

W jaki sposób instalowałeś sterowniki do kart graficznych?

Linux is funny 🙂

JerzyB
    Participant

Przewrotnie może, ale powiem, jak zawsze. Własnościowy pobrałem z repozytorium a następnie ati -initial. Wolne tak jak zawsze z centrum sterowania wybór karty itd. Sam sobie wybierał albo zaznaczałem np . ati w menu wyboru sterownika. Podczas instalacji LiveCD nie usuwałem nieobsługiwanego sprzętu. i nadal są w systemie. Od zawsze robię tak samo. Co sugerujesz?
    Teraz pracuję na komputerze na którym zainstalowany jest Mageia 2 Free x32 KDE. Sadziłem, że na poprzednich instalacjach z LiveCD mogłem coś namieszać, tu pozwoliłem działać instalatorowi. Podpowiedzia może będzie informacja, że po włączeniu wtyczek Compiza: KDE Compatibility lub KDE/QT Event Loop ginie dekoracja okien i panel.

Edit: Jeszcze jako uzupełnienie Przy Efektach pulpitu musiałem wyłączyć wszystkie wtyczki i korzystam z Xrender.
    Compiz działa dobrze oprócz tych wtyczek, które opisałem wcześniej. Proszę dołączyć ten tekst do poprzedniego wpisu.

NOTA: Dopisek zostawiam w oryginalnej formie.

Norbi
    Norbi
    Participant

Stawiam na kartę graficzną a raczej na sterowniki. Zainstaluj sterowniki do karty graficznej w konsoli przy wyłączonym serwerze X-ów ale najpierw usuń po przez MCC wszystkie sterowniki które już są zainstalowane adekwatnie do karty którą posiadasz. Jeśli system nie będzie chciał się uruchomić to użyj sterownika vesa – to zawsze działa i wtedy spróbuj tak jak napisałem.

Linux is funny 🙂

mirej
    mirej
    Participant

Zainstalowałem Compiz na kompie z kartą NVIDA GTX660, sterowniki zamknięte 310.32 instalowane przy wyłączonych X. Efekty Compiz nie działają. Zmiana OpenGL/XRender bez znaczenia.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

Norbi
    Norbi
    Participant

Pokaż wynik polecenia :
    glxinfo | grep rendering

Linux is funny 🙂

mirej
    mirej
    Participant

glxinfo | grep rendering
    direct rendering: Yes
    GL_NV_parameter_buffer_object2, GL_NV_path_rendering

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

Norbi
    Norbi
    Participant

Karta obsługuje efekty 3D więc stawiam na źle zainstalowane sterowniki albo uszkodzenie karty ewentualnie spróbuj pobawić się ustawieniami w Ustawienia Systemowe-> Efekty pulpitu.
    Pokaż:
    cat /etc/X11/xorg.conf

Linux is funny 🙂

mike22
    Participant

Wygląda na to że jednak są dobrze zainastalowane. Instalowałeś je z binarek?
    Pamiętam miałem kiedyś coś podobnego, być może “drak” ich nie widzi bo nie są instalowane z rpm`a.

mirej
    mirej
    Participant

Problem rozwiązany wszystko już działa!!! Sterowniki są prawidłowe i działają OK.
    Ważna jest kolejność czynności.
    1. Najpierw instalujemy wybierając Compiz z panelu Dodaj Usuń programy.
    2. Wchodzimy do panelu Konfiguracja efektów pulpitu 3D i zaznaczamy Compiz Fusion.
    Przedtem wykonałem tylko pkt.2. pakiety się instalowały, widocznie nie wszystkie.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 24 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.