Nudą tu wieje

Ten wątek zawiera 8 odpowiedzi, ma 4 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez mirej mirej 2 miesięcy temu.

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Autor

piotr2p
    Participant

Zaglądam tu rzadko i wyłącznie z dawnego sentymentu użytkownika Linuksa. Zaskakuje mnie martwota strony. Wielka szkoda.

Ivko
    Participant

Mozesz od czasu do czasu cos napisac. Nikt Ci nie zabrania.

mirej
    mirej
    Participant

Mało użytkowników Magei.. Wszak dystrybucji Linuxa wiele?
    Mageia tak stabilna że nie sprawia większych problemów…?
    Użytkownicy sobie radzą.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

napcok
    napcok
    Keymaster

Ja tu jeszcze czasem zaglądam 🙂
    Ale raczej z obowiązku przy okazji aktualizacji WordPressa, bo od ok 4 lat bardzo zadowolony na Manjaro, Mageię z sentymentu czasem instaluję pod VirtualBoxem.
    Pozdrawiam

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

piotr2p
    Participant

Z czystej ciekawości zapytam. Po jakiego grzyba utrzymujesz stronę dystrybucji, której nie używasz? Nie żeby coś, tak tylko pytam.
    U mnie Manjaro sypie się na etapie instalacji, więc nie miałem okazji poznać.
    Pozdrawiam

mirej
    mirej
    Participant

Testowałem popularne dystrybucje (Mint, Fedora, Kubuntu, Ubuntu). Każda ma zalety i wady. Prawdą jest to że dystrybucje które mają największy ruch na forach zdobywają więcej użytkowników. Często duży ruch na forach generują problemy. Pakiety aktualizacji Mageia-6 pojawiają się nieco później niż w innych dystrybucjach. Dzięki temu problemy występują rzadziej. Mniejszy ruch na Forum?
    Czytaliście co Microsoft odstawia.
    Dziwny ten Świat.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

napcok
    napcok
    Keymaster

Z czystej ciekawości zapytam. Po jakiego grzyba utrzymujesz stronę dystrybucji, której nie używasz? Nie żeby coś, tak tylko pytam….

Tyle lat spędziłem na Mandrake/Mandrivie/Magei, że mam spory sentyment… żal zaorać stronkę – poza tym ktoś tu jeszcze zagląda czasem i coś się dzieje na forum, mało ale się dzieje. Serwer jest – po co ma “idlować”, domena opłacona do 19 września… potem się zobaczy.

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

piotr2p
    Participant

Zgadzam się, że żal “zaorać” 🙂 Fajnie, że utrzymujesz stronkę, bo w końcu Mageia to niezłe distro.

@mirej, też testowałem co się dało 🙂 Ostatecznie na lapku została Mageia 6, Mint 18 i Win 10. I jak wspomniałeś, każda dystrybucja ma plusy dodatnie i plusy ujemne. Mageia ma fajny menadżer bootowania, który pamięta ostatnio uruchomiony system. Mint ma w swoim menadżerze opcję wejścia do UEFI, a Win 10 uruchamia się błyskawicznie. To oczywiście tylko moje subiektywne spostrzeżenia.
    Pozdrawiam

PS. Nie czytałem co M$ wyprawia. Mógłbyś przybliżyć?

mirej
    mirej
    Participant

Odp. na PS. M$ Wie lepiej co właściciel kompa. chciałby zainstalować i mu instaluje.

Dla Magei-6 przydała by się dodatkowa opcja wyłączenie z hibernację zapisaną na HDD.
    Byłoby szybki start jak w Windows-10.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.