nvidia w Mageia 6

Home Fora Pomoc Instalacja nvidia w Mageia 6

Ten wątek zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  krzysmxx 3 miesięcy, 3 tygodni temu.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor

krzysmxx
    Participant

Cześć Koledzy,
    Czy instalował ktos zamknięte sterowniki do nvidii po instalacji na nouveau ?
    U kolegi zainstalowałem zamknięte od razu przy głównej instalacji i działa OK, natomiast u siebie instalacja z managera pakietów odmawia współpracy -> “nie da się zainstalować”
    Powinien pasować pakiet x86_64.340.106 (FX 570).
    Jakieś pomysły ?

mirej
    mirej
    Participant

Masz zainstalowane paczki. (własnościowe)
    gcc
    żródła do zainstalowanego kernela
    wersja divil kernela
    wyłączyłeś serwer-x , przy uruchomionej grafice nic nie zrobisz.

Własnościowe ze strony nvidia instalowałem dość dawno temu. Teraz używam oficjalnych dla Mageia-6 z (GT660)
    x11-driver-video-nvidia-current 844.111- NVIDIA proprietary X.org driver and libraries for GeForce 420 and later cards​ wersja.
    W systemmie masz Centrum sterowania w nim opcję Konfiguracja serwera graficznego gdzie wybierasz kartę jaką chesz. (dociągnie i zainstaluje potrzebne paczki)

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

krzysmxx
    Participant

Właśnie idzie o to że Centrum sterowania wpierw mi proponuje sterownik własnościowy, po czym gdy to wybiorę,
    otrzymuję komunikat że nie da się go zainstalować.
    Z kolei gdy wyłączam X-y i pracuję w trybie znakowym, system melduje że mam moduł nouveau i że nie da się go podmienić.
    Być może trzeba bardziej powalczyć, w tym nie ładowac / blacklistować moduł nouveau, ale na razie nie chce mi
    się, dlatego zapytałem, że może ktoś to juz rozkminił 😉
    Pozdrav,
    Krzysiek
    PS. Oczywiście poprzednio wielokrotnie instalowałem moduły własnościowe nvidii i takiego problemu nie było …

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.