Problem z uruchomieniem Apache OpenOffice w Mageia 4 (64-bitowa)

Home Fora Środowiska graficzne Gnome Problem z uruchomieniem Apache OpenOffice w Mageia 4 (64-bitowa)

Ten wątek zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  lukand 3 lata, 7 miesięcy temu.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor

lukand
    Participant

Postanowiłem zainstalować pakiet Apache OpenOffice w środowisku Cinnamon 2D. Jako że repozytoria nie zawierają tego programu, skorzystałem z opcji instalacji w terminalu. Wszystko wydawało się przebiegać bez zakłóceń. Jednak po zakończeniu procesu nie widzę ani ikony na pulpicie ani stosownego wpisu w menu. Czy można jakoś temu zaradzić? Dodam jeszcze, że LibreOffice jest zainstalowany.

JerzyB
    Participant

Tam gdzieś w pakietach jeszcze jest KDE integration czy jakoś tak, musisz to też zainstalować.
    No tak masz inne środowisko , tam jeszcze są inne, popróbuj.

lukand
    Participant

Okazuje się, że dopiero usunięcie LibreOffice pozwoliło na dokończenie instalacji OpenOffice. Po wydaniu w konsoli polecenia:

urpmi openoffice4.1-mandriva-menus-4.1-9764.noarch.rpm

w menu pojawiły się oczekiwane wpisy.

Teraz mam jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób instalować aktualizacje do rzeczonego pakietu? Czy trzeba będzie odinstalowywać poprzednią wersję a potem od początku instalować nową?

Wklejanie/wrzucanie wyników z konsoli – przycisk ”code”.

xpris
    xpris
    Participant

Wydaje mi się, że tak jak z LibreOffice pobieranego bezpośrednio z oficjalnej strony, a nie z repo dystrybucji. Ja tak robię, kiedy wyjdzie nowa wersja pobieram archiwum na dysk, rozpakowuje i zaznaczam wszystkie pakiety i daję opcję instaluj. Po kilku minutach mam zaktualizowane Libre. Myślę, że analogicznie będzie z Apache. Z tymże starszą wersję pakietu można usunąć i zainstalować na czysto, ale ja się w to nie bawię tylko instaluję nowszą wersję, a instalator już sam podmienia paczki.

lukand
    Participant

Dzięki za wskazówkę! Przetestuję to rozwiązanie w stosownym czasie.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.