Problem z uruchomieniem

Home Fora Pomoc HOWTO, czyli “Jak to zrobić?” Problem z uruchomieniem

Ten wątek zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez mirej mirej 2 miesięcy, 3 tygodni temu.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor

Krzysztof530
    Participant

Witam wczoraj zainstalowałem Mageie na swoim kompie obok Windowsa po uruchomieniu wszystko było prawie ok oprócz wieszających się ustawiań odnośnie monitora (chodzi mi o te ustawienia gdzie nie wpisujemy hasła) chciałem zmienić ustawiania bo mam telewizor pod komputer podpięty i podzieliło mi pulpit. Po wejściu w sprzęt zainstalował się jakiś pakiet podejrzewam że do karty graficznej, później zainstalowałem środowisko graficzne cinnamon po czym chciałem ponownie uruchomić komputer i tu tez pojawił się problem gdyż komputer nie reagował na polecenie ani wyłączenia ani ponownego uruchomienia nawet przycisk w kompie nie pomógł. Więc go zresetowałem, po ponownym uruchomieniu Mageia już się nie włączyła a na ekranie pokazało się takie coś. Proszę o pomoc jestem początkującym ale miałem kilka przygód z różnymi dystrybucjami Linuxa.

Mój sprzęt
    Intel(R) Core(TM) i5-4440 CPU @ 3.10GHz
    Geforce GTX 750
    8 GB RAmu

mirej
    mirej
    Participant

Zainstaluj z DVD instalki Mageia-6 z środowiskiem graficznym Plazma. Używam i nie ma większych problemów. Współpracuje z TV śle audio po HDMI z klawiszy działa przełączanie ekranów ja w Win… Cinnamon nie używałam.
    http://www.mageia.org/pl/downloads/

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.40
    Mageia-5 32bit

Krzysztof530
    Participant

Oryginalnie zainstalowałem Mageie 6 z środowiskiem plazma i już na początku miałem takie problemy a Cinnamon instalowałem tylko po to aby go wypróbować. Interesuje mnie głównie co to wyskoczyło i jak to naprawić aby system się włączył.

mirej
    mirej
    Participant

Masz wiele możliwości (dotyczy Plazmy)
    Po wejściu w sprzęt zainstalował się jakiś pakiet podejrzewam że do karty graficznej,
    Coś mi nie pasuje w Magei domyślnie trzeba świadomie potwierdzać listę aktualizacji 🙂
    1. Naciśnij Esc przy starcie Mag sprawdź na liście sekwencji na czym stanęło.
    2. Grub-2 pozwala wybrać inne sposoby startu. 2-linia, może starsze jądra na których wcześniej zadziałało.
    3. Start z płyty instalacyjnej ponowna instalacja. UWAGA jako AKTUALIZACJA!!! Po chwili masz graficzne menu konfiguracyjne gdzie możesz zmienić wiele parametrów na nowo i wielokrotnie np: ustawienia karty GFX.
    4. Mageia-6 Plazma ma inne środowiska graficzne pomocne przy naprawach, wybieramy w menu Logowania przy starcie z HDD.

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.40
    Mageia-5 32bit

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.