Przy zamykaniu MGA5 system się wiesza lub wylogowuje.

Home Fora Pomoc Oprogramowanie Przy zamykaniu MGA5 system się wiesza lub wylogowuje.

Ten wątek zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  JerzyB 8 miesięcy, 4 tygodni temu.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor

Nożyk
    Participant

Mam MGA5 i po kilku aktualizacjach dystrybucji z MGA2 przez MGA 3 i 4, które działały dobrze, MGA5 stwarza problemy. Czy to może być efekt pozostałości z poprzednich dystrybucji, które należy usunąć a jeśli tak to jak można to zrobić? Nie jest to wielki problem ale sentyment i zaskoczenie, że taki dobry system zaczyna szwankować. Pozdrawiam jeszcze zaglądających tutaj.

mirej
    mirej
    Participant

TAK.
    Usuń ukryty katalog w /home/ .KDE. Po ponownym starcie system stworzy sobie nowy na czysto. System Magei na nowo konfigurujesz; pulpit, drukarki, siec itd… Inne programy w /home bez zmian nie będziesz musiał na nowo konfigurować. Dobrze zrobić kopię .KDE przed skasowaniem w inne miejsce. Czasami można potrzebne rzeczy podejrzeć.
    Jeżeli nadal będą problemy:
    Usuwasz katalog w home .KDE z poziomu uruchomionego systemu (root). Dalej start z poziomu płyty instalacyjnej, format partycji z systemem Mageia, home nie tykasz!!! Teraz pełna instalacja. Uwaga nadajesz te same hasła i login co w starej wersji. Po instalacji aktualizacja. Instalowanie programów których ustawienia masz w home. 2-godz i masz świeżą Mageia-5, przy okazji pozbywasz się wszystkich starych osieroconych pakietów być może i adware/wirusy.
    Zastanów się nad instalacją MGA-6, kończy się wsparcie dla MGA-5 . Jest parę mniej istotnych rzeczy do poprawy, Działa sprawnie będą aktualizacje do 2019. Konieczna instalacja drugą metodą

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

Nożyk
    Participant

Dzięki za pomoc. Zrobiłem jak polecałeś, więc usunąłem KDE ale nie dał się cały usunąć. Po restarcie system się uruchomił normalnie i nic nie musiałem ustawiać i na razie zamyka się bez zawieszania. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Nożyk

mirej
    mirej
    Participant

Fajna wiadomość.Pobierz sobie najnowszego Firefoxa 56.01 pozwala oglądać video na vod. Brak paczki rpm dla Magei, Trzeba zainstalwać ręcznie https://www.mozilla.org/pl/firefox/all/

MiReJ,
    Mageia-6 64bit, 4.14.44
    Mageia-5 32bit

JerzyB
    Participant

Polecam Firefoxa 57. Pozdrawiam użytkowników Magei.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.