Ubuntu one w Mageia

Home Fora Pomoc Oprogramowanie Ubuntu one w Mageia

Ten wątek zawiera 19 odpowiedzi, ma 5 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  1mario 5 lata, 7 miesięcy temu.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 20 ogółem)
  • Autor

1mario
    Participant

Witam, czy istnieje możliwość zainstalowania dysku ubuntuone w Mageia? Kiedyś na forach pisano, iż jest to możliwe ale nie podano sposobu.

napcok
    napcok
    Keymaster

Witam, czy istnieje możliwość zainstalowania dysku ubuntuone w Mageia? Kiedyś na forach pisano, iż jest to możliwe ale nie podano sposobu.

Próbuję stworzyć paczki RPM, które będą to umożliwiać… jest to dosyć czasochłonne i na razie nie są jeszcze gotowe, korzystam z nieoficjalnych paczek przygotowanych dla Fedory.

Jak się uda to paczki znajdą się w naszym repozytorium http://repo.mageia.org.pl
    Dam znać o ewentualnym sukcesie 😉

Manjaro.PL | Linux is like a wigwam, no windows, no gates an Apache inside

1mario
    Participant

Są ale jak w mageia dodać do nosników Wasze repo, w mandriwie mogłem bez problemu ale w mageia 2 to tylko automat. Prosze o podpowiedź.:(

napcok
    napcok
    Keymaster

Na razie paczki z ubuntuone są tylko dla Magei 3 w wersji 32-bitowej.
    Jeśli takie CI odpowiadają to repo dodać możesz wklepując z roota w konsoli:

urpmi.addmedia MOPL3_32bit http://repo.mageia.org.pl/3/i586

Paczki dla 64 bit oraz dla Magei 2 nie są jeszcze gotowe, pracuję nad nimi.

betrayer
    betrayer
    Participant

Witam

O wskazówke pytam:)

Skąd można ściągnać pakiet ”libsoup2.4_1 x86_64” bo podczas instalacji  w konsoli UbuntuOne-control-panel pokazuje się komunikat :

[root@localhost ....]# urpmi ubuntuone-control-panel
    Wybrany pakiet nie może zostać zainstalowany:
    ubuntu-sso-client-4.1.2-3.mga2.noarch (z powodu niesatysfakcjonującego pakietu libsoup2.4_1

Pozdr.

napcok
    napcok
    Keymaster

Potrzebujesz nośnik Core 32bit (tak, jest on potrzebny również w systemie 64bitowym), w Centrum Sterowania -> Konfiguracja nośników… kliknij “Dodaj” -> Pełny zestaw nośników.

betrayer
    betrayer
    Participant

EDIT: Proszę poprawić pisownię.

napcok
    napcok
    Keymaster

Hmm, chyba zeżarło posta 😉
    U mnie tylko przy pierwszym uruchomieniu podawałem emaila i hasło. Teraz usługa odpala się automatycznie i synchronizuje katalogi bez potrzeby logowania się.
    Działa u ciebie synchronizacja?

betrayer
    betrayer
    Participant

U mnie jest tak z poziomu www wszystko dziala a juz z panelu nie tzn chce sie zalogowac na maila za pierwszym razem to pokazuje,ze mail anulowany a z poziomu www  email przy logowaniu  dziala

Norbi
    Norbi
    Participant

Faktycznie, wcięło posta. Trudno czasem tak bywa. W związku z tym – @betrayer proszę poprawić pisownię. Dziękuję.

Linux is funny 🙂

napcok
    napcok
    Keymaster

A synchronizacja? Domyślnie powinno synchronizować katalog Ubuntu One w twoim katalogu domowym. Czyli to co wrzucisz do katalogu Ubuntu One leci na dysk sieciowy, jeśli dodasz plik przez www automatycznie powinien się pojawiać również w katalogu Ubunut One.

Jeśli to nie działa możesz spróbować usunąć konfigurację:

rm -rf ~/.cache/ubuntuone
    rm -rf ~/.cache/sso
    rm -rf ~/.local/share/ubuntuone
    rm -rf ~/.config/ubuntuone

I skonfigurować ponownie.

betrayer
    betrayer
    Participant

Usunąłem konfiguracje . Wchodzę z panelu w Ubuntu One i pierwsza pozycja instalowanie check druga logowanie i podczas logowania pokazuje że  login czyli mail jest anulowany  do synchronizacji z panelu nie wejdę a z poziomu www tak.

napcok
    napcok
    Keymaster

Ok, wygląda na to że jest coś nie tak z zależnościami, postaram się wyśledzić o co biega i zaktualizować paczki.

betrayer
    betrayer
    Participant

A istnieje jakaś opcja wyczyszczenia tego na zero poza usunięciem konfiguracji ?

napcok
    napcok
    Keymaster

A istnieje jakaś opcja wyczyszczenia tego na zero poza usunięciem konfiguracji ?

Nie wiem o co chodzi, ale zawsze można odinstalować paczki 🙂

Sprawdziłem ponownie działanie na świeżo zainstalowanej Magei 2 32 bit … wszystko gra i buczy. Więc może w wersji 64bit wkradł się jakiś błąd. Testy w toku.

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 20 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.